Jak używać jajeczka yoni – kilka przydatnych wskazówek

Jak używać jajeczka yoni – kilka przydatnych wskazówek

yoni egg 0

Jak korzystać z jajeczek?

Jajeczko może Ci towarzyszyć na dwa sposoby. Po pierwsze możesz z nim praktykować, wkłądając je do yoni i wykonując odpowiednie ćwiczenia. Zacznij od 15 minut z nim w środku. Standardowo noś je w sobie 20 minut, zdecydowanie nie przekraczaj 30! Zasada „im dłużej, tym lepiej” tutaj się nie sprawdza i może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego, powodując wzmożone napięcie. Jeśli poczujesz ból w dole brzucha (przypominający ból przed okresem), to znak, że Twoje mięśnie są już zmęczone i pora je wyjąć. Wprowadź także ruch – przeczytaj wpis o wskazówkach, jak ćwiczyć z jajeczkami. Poza typowymi ćwiczeniami możesz z nim także tańczyć (koncentruj ruch na biodrach) lub na przykład medytować ( na przykład do kilka praktyk). Drugi sposób to noszenie jajeczka przy sobie, trzymanie go w dłoni, spanie z nim obok (np. w poduszce, na szafce nocnej itp.). Koniecznie zwróć uwagę na swoje sny, kiedy będziesz spać z jajeczkiem. Bardzo możliwe, że Twoja podświadomość przepracuje jakiś problem, pojawią się jakieś nowe perspektywy na sprawy w Twoim życiu albo dostaniesz ważną podpowiedź. Obserwuj, czuj i podążaj za sobą.

Jak dbać o jajeczko?

Higiena jajeczek ma dwa poziomy. Jeden to ten fizyczny. Pamiętaj, że jajeczka są używane w częściach intymnych i należy dbać o to, aby zawsze były czyste. Myj je przed każdym włożeniem i po każdym wyjęciu. Możesz wykorzystać do tego po prostu dobre mydło. Kilka razy w miesiącu umyj je w wodzie z odrobiną octu jabłkowego i olejku z drzewa herbacianego, które ma właściwości odkażające (ocet i woda w stosunku 1:1). Jeśli Twoje jajeczko ma dziurkę koniecznie wymyj ją przed każdą aplikacją jajeczka. Twoje jajeczko będzie potrzebowało własnej szczoteczki do zębów, która z łatwością wyczyści dziurkę jajeczka – również możesz użyć do tego mydła. W drogeriach znajdziesz czyściki do aparatów ortodontycznych, których główki idealnie mieszczą się w dziurce, warto je kupić. Utrzymuj swoje jajeczko w czystości, ponieważ bakterie, które gromadzą się na jajeczku mogą doprowadzić do infekcji pochwy. W przeciwieństwie do kubeczka menstruacyjnego, jajeczka nie można gotować – może to naruszyć jego delikatną strukturę. Do jajeczka z dziurką stosuj nitkę dentystyczną (wybierz tą najbardziej naturalną, bez miętowego smaku i wosku itp.) i wyrzucaj ją po każdym użyciu. Drugi poziom pielęgnacji jajeczka to energetyczne oczyszczanie i ładowanie. Aby oczyścić jajeczko z negatywnej energii, którą skumulowało w sobie (Twoje emocje, doświadczenia, wszystko, czego już nie potrzebowałaś) możesz okadzić je szałwią białą, potrzymać chwilę pod zimną bieżącą wodą lub włożyć do miseczki z solą. Jeśli jajeczko jest już oczyszczone, to będzie potrzebowało naładowania nową energią, aby mogło służyć Ci jak najlepiej. W tym wypadku musisz zwrócić się o pomoc do Ziemi i wykorzystać jej energię, ponieważ to właśnie z niej przyszły do nas kryształy. Zrób to, co czujesz, że będzie najlepsze dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz energii słońca, wystaw jajeczko na 15 minut na słońce (nie może być zbyt silne). Jeśli brakuje Ci energii ziemi, połóż je w trawie. Wykąp jajeczko w morzu lub strumieniu, jeśli potrzebujesz energii wody. Zrób to, co czujesz, że będzie najlepsze dla Ciebie i Twojego jajeczka. Możesz poszukać także swoich sposobów ładowania go – zaufaj swojej intuicji.

Które jajeczko wybrać?

Jeśli jeszcze nie wybrałaś swoje jajeczka i wciąż zastanawiasz się, które wybrać, zrób krótkie ćwiczenie na „poczucie” kamienia, który będzie teraz dla Ciebie najlepszy. Wejdź w zakładkę sklep – tam wyświetlą Ci się wszystkie dostępne jajeczka. Przyjrzyj się im. Być może już wiesz, które najbardziej Cię woła? Jeśli nie, możesz zrobić też następujące ćwiczenie. Zatrzymaj się na chwilę, usiądź wygodnie, poczuj swoje ciało, oczyść umysł. Przez chwilę skup się na oddechu. Zejdź uwagą do swojej macicy. Poczuj ją, pobądź przez chwilę uwagą w całej miednicy, nie zapominając o pochwie. Wyobraź sobie, że budzi się do życia z głębokiego snu, otwiera się, a jasna energia zaczyna emanować z niej na wszystkie strony. Cały czas pozostań świadomością w swojej macicy i z tym uczuciem otwartości spójrz jeszcze raz na jajeczka. Wsłuchaj się w głos swojego łona, ponieważ ono najlepiej wie, czego mu teraz potrzeba. Zaufaj swoim odczuciom – to jajeczko, które najbardziej Ci się podoba, ma według Ciebie najpiękniejszy kolor lub fakturę jest dla Ciebie. Niektóre kobiety są jednak bardzo zablokowane i ciężko im kierować się „poczuciem”. Jeśli należysz do takich kobiet, to jeszcze bardziej cieszę się, że tutaj jesteś i robisz coś dla siebie. Przeczytaj opisy jajeczek, gdzie dowiesz się o ich właściwościach i po prostu wybierz „na głowę”, to którego działanie pasuje najlepiej do Twoich potrzeb na ten moment.

Czy to normalne, że nie czuję jajeczka, gdy jest w środku?

Tak! To zupełnie normalne. Nie czujesz jajeczka, tak samo jak nie czujesz tamponu ani kubeczka menstruacyjnego. Jajeczko działa na Twoje mięśnie w bardzo delikatny sposób. Z czasem Twoje odczuwanie pochwy wzrośnie i być może uda Ci się je poczuć, jednak jest to nadal bardzo delikatne wrażenie. Może zdarzyć się, że zupełnie zapomnisz o jajeczku i pójdziesz skorzystać z toalety – uważaj, bo jajeczko pod wpływem parcia może łatwo wypaść do muszli!

Co zrobić, jeśli jajeczko wypada?

To się czasem zdarza i jest zupełnie normalne. Powodów może być kilka. Pierwszy to taki, że zbliża się Twój okres, wówczas mięśnie miednicy rozluźniają się, aby ułatwić oczyszczanie. Jeśli Twoje jajeczko wypada, a od jakiegoś czasu nosisz je w środku oznacza to – na dzisiaj mam dość. Twoja pochwa jest już zmęczona i nie ma siły dłużej utrzymywać jajeczka, więc musisz dać jej odpocząć i wróć do praktyki jutro. Oczywiście jeśli niedawno rodziłaś, to zupełnie normalne, że jajeczko wypada. Twoje mięśnie dokonały niedawno cudu wydania dziecka na świat, dlatego potrzebują chwili, aby dość do siebie. Twój brzuch rozciągał się przez prawie rok, więc Twoja skóra i mięśnie będą potrzebować także sporo czasu, aby wrócić do siebie. Pamiętaj, że to tymczasowe. Jeśli jajeczko wypada możesz włożyć je i po prostu z nim leżeć lub poćwiczyć przez chwilę półmostki. Półmostek to pozycja, w której leżysz plecami na ziemi, masz ugięte nogi, Twoje łopatki leżą przyklejone do podłogi, a biodra są uniesione. Możesz wykonać kilka półmostków powoli podnosząc i opuszczając biodra. Traktuj siebie łagodnie, z wyrozumiałością i daj sobie czas. Robisz właśnie coś pięknego dla siebie i swojego ciała, dlatego wczuwaj się w siebie i sprawdzaj, co teraz będzie dla Ciebie najlepsze.

Jak wyciągnąć jajeczko?

Jeśli stosujesz kubeczek menstruacyjny, to wyciągnięcie jajeczka bez sznureczka nie będzie dla Ciebie żadnym wyzwaniem. Jeśli jednak nigdy nie używałaś kubeczka, to przygotowałam dla Ciebie kilka wskazówek. Będą dla Ciebie przydatne, jeśli zdecydujesz się spróbować wyciągać jajeczko samodzielnie, bez pomocy nitki. Bardzo polecam Ci to ćwiczenie, ponieważ rozwija ono zaufanie do swojego ciała i pewność siebie. Kiedy chcesz wyjąć jajeczko kucnij w taki sposób, aby stopy były bliżej, a kolana stosunkowo daleko od siebie. Jestem pewna, że jeśli włożysz palec do swojej yoni odrazu poczujesz jajeczko. Zawsze jest na wyciągnięcie Twojego palca. Spróbuj nim poruszać i sprowadzić je nieco w dół, aż uda Ci się je wyciągnąć. Być może wydaje się to nieco trudne, jednak z czasem poznasz swoje ciało na tyle, że będziesz to robiła zupełnie intuicyjnie. Ważny jest relaks i rozluźnianie mięśni.

Czy jajeczko może utknąć na zawsze?

Nigdy! Jajeczko zawsze wyjdzie (prędzej czy później), więc bądź zupełnie spokojna. Zawsze znajduje się na wyciągnięcie Twojego palca i jeśli tylko dobrze nim manipulujesz, uda Ci się je wyciągnąć bez problemu. Lęk jest związany z tym, że robisz coś po raz pierwszy i jest to zupełnie normalne. Z czasem nabierzesz wprawy i pewności siebie. Miej zaufanie do siebie i swojego ciała i bądź odprężona, bo stres nie jest tutaj pomocny (mięśnie napinają się, kiedy się denerwujesz). Jeśli Twoje jajeczko jest drylowane przekładaj je nicią dentystyczną tak długo, jak potrzebujesz czuć się pewniej. Pamiętaj, że nawet jeśli jajeczko wkładasz do środka ze sznurkiem, możesz spróbować wyjmować je sama, a sznureczek potraktuj jako koło ratunkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *