Jak ćwiczyć z jajeczkami?

Jak ćwiczyć z jajeczkami?

yoni egg 0

Jajeczka Yoni są stworzone, abyś mogła nawiązać głęboką relację ze swoim łonem, uzdrowić je i odkryć na nowo SIEBIE – swoją kobiecość, sensualność, seksualność. Praktyka z jajeczkiem powinna być dla Ciebie wyjątkowym doświadczeniem, pełnym zmysłowości. Stwórz na nią przestrzeń, w której nie ma pośpiechu… Bądź dla siebie czuła, wyrozumiała, łagodna.

Miłość płynie przez żywe ciało. Żywe, czyli w swobodzie, w przepływie emocji. A pozwolenie sobie na przepływ emocji należy do odważnych i tych, które chcą być w prawdzie.

Przestrzeń na rytuał

Praktyka z jajeczkami nie polega na codziennej regularności, a na poczuciu, że robisz coś WYJĄTKOWEGO DLA SIEBIE. Ważne, abyś czuła, że dzisiaj Twoje ciało jest gotowe na tę praktykę. Pamiętaj, że to może być głębokie spotkanie ze sobą. Traktuj ją jak moment sacrum – rytuał Twojej Yoni.

Przed każdą praktyką daj sobie chwilę, aby poczuć, czy Twoja Yoni jest gotowa na przyjęcie jajeczka. Wiele kobiet wkłada je mechaniczne – będąc przyzwyczajone do takiego traktowania swojego ciała. Kobiety często same naruszają granice swojego ciała i otwierają swoją Yoni na siłę. Jajeczko pozwala Ci wprowadzać piękny, zdrowy nawyk – dbania o swoje ciało i granice.

Na początek

Zadaniem jajeczka jest nauczyć Cię m.in. świadomie rozluźniać mięśnie – jest to jednym z warunków przyjemnego zbliżenia. W tym miejscu bardzo ważne, abyś wiedziała, że zbyt długie noszenie jajeczka lub bardzo intensywna praca z nim powoduje wzmożenie napięcia, czyli efekt odwrotny do tego, który chcesz uzyskać. Nie wolno spać w jajeczku ani chodzić w nim cały dzień! Noszenie jajeczka w środku przez dłuższy czas przypomina ćwiczenie bicepsów poprzez trzymanie hantli cały czas w górze. Tego typu „ćwiczenia” przykurczają mięśnie i powodują wzmożone napięcie.

Aby praktyka przyniosła dla Ciebie dobry efekt należy nauczy się napinać i rozluźniać mięśnie. Ważne, aby odpowiednio dobrać przy tym rozmiar jajeczka – nie może wypadać, ale powinno być jak najlżejsze, aby nie rozciągało mięśni do dołu. Ćwiczenia w mojej ocenie nie mogą przekroczyć 20-30 minut. Pamiętaj, że mięśnie Yoni są maleńkie i nie powinny być wystawione na intensywny trening.

Wykonuj z jajeczkiem spokojne ruchy miednicą – możesz usiąść ze skrzyżowanymi nogami i rotować miednicę do przodu i do tyłu. Jeśli nie wiesz na czym polega ten ruch, to możesz go wypróbować na stojąco. Rotowanie miednicy do przodu przypomina kierowanie pośladków do nieba, a rotowanie jej do tyłu przypomina podkulenie „ogona”. Są to oczywiście bardzo subtelne ruchy. Podczas pochylania do przodu mięśnie napinają się, a kiedy miednica przesuwa się do tyłu następuje ich rozluźnienie. Oddychaj powoli i świadomie we własnym tempie.

Jeśli Twoje jajeczko wypada w pozycji stojącej lub siedzącej, to na początku wykonuj ćwiczenia na leżąco i rób tak, dopóki Twoje mięśnie się nie wzmocnią. Najodpowiedniejsze będzie jednak kupienie wtedy jajeczka w większym rozmiarze lub =konsultacja z dobrym fizjoterapeutą uroginekologicznym, który zajmuje się mięśniami dna miednicy.

Dziurka z nitką

Do ćwiczeń możesz wykorzystać także sznureczek lub nitkę dentystyczną. Z czasem, kiedy Twoja świadomość Yoni wzrośnie może nie będzie Ci potrzebny. Na początku jednak warto go wykorzystać, abyś wiedziała, w jaki sposób wywołać konkretny ruch. Zadaniem jajeczka jest nauczyć Cię rozluźniać mięśnie, czyli przesuwać jajeczko w dół (podczas ćwiczeń rób to tak, żeby nie wypychać go zupełnie). Zaciskanie mięśni powoduje, że jajeczko unosi się wyżej.

Tańcz

Czy wiesz, że z jajeczkiem możesz tańczyć? Włącz swoją ulubioną muzykę i daj się ponieść ciału. Ruszaj biodrami, rób ósemki, koła. Podążaj za swoim ciałem. Poczuj, jak podnosi się Twoja energia!

Kiedy nie wolno ćwiczyć z jajeczkiem?

Zdecydowanie nie jest ono dobre dla kobiet w ciąży i podczas połogu. Nie powinno się go także używać przy wzmożonym napięciu mięśni. W przypadku obniżeń narządu lub rozciągniętych mięśniach warto najpierw skonsultować się z fizjoterapeutą uroginekologicznym, który dobierze najlepszy rozmiar oraz odpowiednie ćwiczenia albo zaproponuje na początek inną terapię.

Bądź delikatna

Wykonując ćwiczenia, sprawdzaj, jak czuje się Twoje ciało i podążaj za nim. Nie forsuj się, ponieważ tutaj nie zrobisz niczego na siłę. Zbyt długie noszenie jajeczka lub bardzo intensywna praktyka są szkodliwe i przynoszą odwrotny skutek. Daj sobie czas i bądź uważna na swoje wewnętrzne potrzeby. Bądź spokojna, cierpliwa, skupiona na sobie i swoim łonie. Oddychaj. Powoli. Miękko. Nie popychaj się, nie poganiaj, nie bądź zniecierpliwiona, nie bądź zmotywowana. Daj sobie czas, traktuj swoje ciało z miłością i pozwól mu otwierać się w najlepszym dla niego tempie.

Tekst powstał we współpracy z fizjoterapeutą uroginekologicznym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *