Jak ćwiczyć z jajeczkami?

Jak ćwiczyć z jajeczkami?

1 czerwca 2019 yoni egg 0

Jajeczka joni są stworzone, abyś mogła nawiązać głęboką relację ze swoją macicą, uzdrowić ją i odkryć na nowo swoją seksualność. Praktyka z jajeczkiem powinna być dla Ciebie wyjątkowym doświadczeniem, pełnym zmysłowości i sensualności. Ważne, abyś stworzyła na nią przestrzeń, w której nie ma pośpiechu, ambicji, wymagań co do szybkich efektów. To wszystko, czego musisz się oduczyć, aby na nowo połączyć się ze swoją kobiecością. Z pewnością to nie jest praktyka dla każdej kobiety.

Ćwicz, kiedy czujesz

Praktyka z jajeczkami to z pewnością nie jest pójście na fitness, więc zapomnij o tym, aby wymagać od siebie codziennej regularności. Ważne, abyś czuła, że dzisiaj Twoje ciało jest gotowe na praktykę, że to jest odpowiedni dzień na takie spotkanie ze sobą. Traktuj ją bardziej jak święty rytuał Twojej yoni, niż wypad pochwy na siłownie. Przed każdą praktyką daj sobie chwilę, aby poczuć, czy Twoja yoni jest gotowa na przyjęcie jajeczka. Wiele kobiet wkłada je machinalnie, jednak nie jest to dobre. Kobiety często same naruszają granice swojego ciała i otwierają swoją yoni na siłę, ponieważ np. chcą mieć seks już za sobą, żeby coś było już po, zakładają tampon lub kubeczek wbrew ciału… itd. Podczas praktyki z jajeczkiem nie ma na to miejsca. Praktykuj, kiedy czujesz, ze możesz.

Na początek

Zadaniem jajeczka jest nauczyć Cię m.in. świadomie rozluźniać mięśnie, ponieważ jest to warunkiem dobrego seksu. W tym miejscu bardzo ważne, abyś wiedziała, że zbyt długie noszenie jajeczka lub bardzo intensywna praca z nim powoduje wzmożenie napięcia, czyli efekt odwrotny, do tego który chcemy uzyskać. Nie wolno spać w jajeczku ani chodzić w nim cały dzień! Noszenie jajeczka w środku przez dłuższy czas przypomina ćwiczenie bicepsu poprzez trzymanie hantli cały czas w górze. Tego typu „ćwiczenia” przykurczają mięśnie i powodują wzmożone napięcie. Nigdy tego nie rób. Aby praktyka przyniosła dobry efekt należy napinać i rozluźniać mięśnie. Ważne, aby odpowiednio dobrać przy tym rozmiar jajeczka – nie może wypadać, ale powinno być jak najlżejsze, aby nie rozciągało mięśni do dołu. Duże i bardzo ciężkie jajeczka nie są polecane dla nikogo. Ćwiczenia nie mogą(!) przekroczyć 20-30 minut. Pamiętaj, że mięśnie yoni są maleńkie i nie powinny być wystawione na intensywny trening. Wykonuj z jajeczkiem spokojne ruchy miednicą – możesz usiąść ze skrzyżowanymi nogami i rotować miednicę do przodu i do tyłu. Jeśli nie wiesz na czym polega ten ruch, to możesz go wypróbować na stojąco. Rotowanie miednicy do przodu przypomina kierowanie pośladków do nieba, a rotowanie jej do tyłu przypomina podkulenie „ogona”. Są to oczywiście bardzo subtelne ruchy. Podczas pochylania do przodu mięśnie napinają się, a kiedy miednica przesuwa się do tyłu następuje ich rozluźnienie. Oddychaj powoli i świadomie we własnym tempie.

Jeśli Twoje jajeczko wypada w pozycji stojącej lub siedzącej, to na początku wykonuj ćwiczenia na leżąco i rób tak dopóki Twoje mięśnie się nie wzmocnią. Najodpowiedniejsze będzie jednak kupienie wtedy jajeczka w większym rozmiarze lub konsultacja z dobrym fizjoterapeutą uroginekologicznym, który zajmuje się mięśniami dna miednicy.

Dziurka z nitką

Do ćwiczeń możesz wykorzystać także sznureczek, który kupisz w sklepie MocYoni razem z jajeczkiem. Z czasem, kiedy Twoja świadomość yoni wzrośnie być może nie będzie Ci potrzebny. Na początku jednak warto go wykorzystać, abyś wiedziała, w jaki sposób wywołać konkretny ruch. Zadaniem jajeczka jest nauczyć Cię rozluźniać mięśnie, czyli przesuwać jajeczko w dół (podczas ćwiczeń rób to tak, żeby nie wypychać go zupełnie). Zaciskanie mięśni powoduje, że jajeczko unosi się wyżej.

Tańcz

Czy wiesz, że z jajeczkiem możesz tańczyć? Włącz swoją ulubioną muzykę i daj się ponieść ciału. Ruszaj biodrami, rób ósemki, koła. Podążaj za swoim ciałem. Poczuj, jak podnosi się Twoja energia!

Kiedy nie wolno ćwiczyć z jajeczkiem?

Zdecydowanie nie jest ono dobre dla kobiet w ciąży i podczas połogu. Także nie powinno się go używać przy wzmożonym napięciu mięśni. W przypadku obniżeń narządu lub rozciągniętych mięśniach warto najpierw skonsultować się z fizjoterapeutą uroginekologicznym, który dobierze najlepszy rozmiar oraz odpowiednie ćwiczenia albo zaproponuje na początek inną terapię.

Bądź delikatna

Wykonując ćwiczenia, sprawdzaj, jak czuje się Twoje ciało i podążaj za nim. Nie forsuj się, ponieważ tutaj nie zrobisz niczego na siłę. Zbyt długie noszenie jajeczka lub bardzo intensywna praktyka są szkodliwe i przynoszą odwrotny skutek. Daj sobie czas i bądź uważna na swoje wewnętrzne potrzeby. Nie bądź zmotywowana. Bądź spokojna i skupiona na sobie i swoim łonie. Oddychaj. Powoli. Miękko. Nie popychaj się, nie poganiaj, nie bądź zniecierpliwiona, nie bądź zmotywowana. Daj sobie czas, traktuj swoje ciało z miłością i pozwól mu otwierać się w najlepszym dla niego tempie.

Tekst powstał we współpracy z fizjoterapeutą uroginekologicznym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *