Dowiedz się, czym są jajeczka joni

Dowiedz się, czym są jajeczka joni

yoni egg 0
Prastara praktyka

Historia jajeczek joni/jajeczek miłości zaczęła się ponad 5000 lat temu w Chinach. Wywodzi się z taoistycznej praktyki. Pierwotnie jajeczka były wykonywane z jadeitu ze względu na dostępność kryształu w tamtych rejonach oraz na jego wyjątkowe właściwości. Dzisiaj jajeczka tworzymy z różnych kamieni, a kobiety kierują się tym, który jest dla nich najlepszy w danym momencie. Jajeczka są wykonywane z kryształów, którym nadaje się kształt idealnie wypolerowanego jajka. Ich kształt także jest nieprzypadkowy i wiąże się z tamtejszą tradycją. 

Taoistyczne korzenie

Praktyka z jajeczkiem yoni jest częścią taoistycznej praktyki dla kobiet. Jej zadaniem jest równoważenie męskiej i żeńskiej energii w ciele. Dawniej wykorzystywano do tego głównie jajeczka z nefrytu i obsydianu ze względu na swoją strukturę chi (siła życiowa). Według wierzeń taoistycznych narządy płciowe są źródłem naszego życia i łączą się ze wszystkimi innymi narządami w ciele. Praktyka z jajeczkiem ma przywracać w kobiecie energię seksualną, która jest zarówno czystą energią duchową. Jest to zupełnie inna jakość seksualności, niż ta, która przychodzi do nas z przekazem społecznym i kulturowym.

Taoizm

Tao po chińsku oznacza drogę. Nie jest religią, a raczej myślą filozoficzną. Nie ma w niej boga, bóstwa ani osoby uznanej za lepszą lub wyższą wobec innych. Najważniejszą myślą taoizmu jest życie w harmonii, czyli w zgodzie z naturą. Intensywny rozwój cywilizacji nie jest postrzegany jako korzystny dla człowieka. Tao objawia się nam jako dwie sprzeczne energie YING (energia żeńska) i YANG (energia męska), które są składnikiem wszystkiego w naszym świecie. Możemy je także określić jako ciemne i jasne lub jako dobre i złe. Każdy byt ma w sobie obie jakości.

Święta Yoni

Yoni oznacza kobiece narządy płciowe w wymiarze fizycznym oraz w wymiarze duchowym i sakralnym. To Świętą Przestrzeń kobiet. Yoni jest symbolem bogini Dewi – źródła wszechświata. Wagina to nie tylko narząd płciowy. To także symbol wszelkiej kreacji, twórczej mocy, i kobiecej mądrości. Praktyka z jajeczkami yoni umożliwia nawiązanie głębokiej relacji ze sobą i swoim ciałem odraz odkrycie duchowego wymiaru własnej seksualności i jej siły. To piękna droga ku kobiecej sile, która prowadzi do mądrości, kreatywności i mocy. Yoni to nie tylko tworzenie nowego życia, lecz także wszelka inna kreacja, która otwiera niezliczone możliwości w życiu każdej kobiety.

Moc kryształów

Jajeczka yoni są wykonywane z kryształów. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości. Dzięki temu praktyka z jajeczkami to nie tylko wspieranie rozwoju Twoich mięśni, lecz także wewnętrzna przemiana. Podczas praktykowania z jajeczkiem wiele kobiet jest zaskoczonych, jak wiele zmienia się w ich duszy. W sklepie znajdziesz dokładny opis właściwości każdego z kryształów – koniecznie tam zajrzyj. Jak to możliwe, że kryształy mają tak niezwykłe właściwości? Już starożytne cywilizacje korzystały z mocy kryształów i stosowały je w najróżniejszy sposób. Dzisiaj wiemy, że wszystko, co nas otacza ma swoją energię i wibruje na swój unikalny sposób. Podobnie i każdy kryształ ma swoją wyjątkową energię, którą roztacza dookoła. Dzięki temu, że czujemy i znamy ich właściwości, możemy wybierać konkretną „informację”, którą niesie kryształ i otaczać się nią. To swego rodzaju afirmacja, którą możemy zaprosić do naszego życia wraz z jakością, którą dla nas niesie.

Niezwykły kształt

Kształt jajeczek ma wyjątkową symbolikę. Jajko w wielu tradycjach, mitach i wierzeniach jest symbolem życia. Już w starożytności wierzono, że jajko związane jest z płodnością, początkiem i właśnie dlatego kształt jajeczka wykorzystano do praktyk z yoni. Także Słowianie uważali jajko za symbol nowego życia. Było wówczas związane z kultem boga słońca. Było talizmanem, który zabezpieczał przed złem, a jednocześnie zaklinało dobro – niosło ze sobą miłość, płodność i odrodzenie.

 
z jajeczkami
Wybierz swój kamień