W jaki sposób Yoni łączy się z czakrą gardła i co to dla nas oznacza?

W jaki sposób Yoni łączy się z czakrą gardła i co to dla nas oznacza?

Bez kategorii 0

Czy wiesz, że Twoja miednica i gardło są ze sobą w bliskiej relacji? Nasze ciało tworzy niezwykły system, w którym wszystko się ze sobą łączy i wzajemnie na siebie oddziałuje. Możemy obserwować to na poziomie fizjologicznym, ale również duchowym, emocjonalnym, seksualnym – wewnątrz tych systemów oraz pomiędzy nimi zachodzą rozmaite i złożone połączenia. Kiedy zaczynamy poznawać i rozumieć złożoność tych relacji, możemy w bardziej świadomy sposób oddziaływać na siebie.

Anatomia

Jedno z takich wyjątkowych połączeń możemy obserwować na linii miednica – gardło. Na poziomie fizjologicznym te dwa miejsca są ze sobą bardzo blisko. Struny głosowe przypominają wargi sromowe, gardło i przełyk wyglądają podobnie do budowy macicy i pochwy. Również w języku, które używamy widzimy podobieństwa, bo oba te obszary zakończone są wargami.

Linia łączności

Te dwa miejsca połączone są bezpośrednio za pomocą nerwu błędnego. To bardzo złożony nerw, który łączy w sobie włókna czuciowe, ruchowe i przywspółczulne. Jest on najdłuższym nerwem czaszkowym i ciągnie się od głowy przez gardło, serce, narządy związane z oddechem, trawieniem aż po narządy rozrodcze, czyli samo dno naszego tułowia. Dzięki niemu yoni i głos są połączone na poziomie czysto fizjologicznym. Ma on kluczowe znaczenie w naszym doświadczaniu przyjemności, ponieważ to właśnie on jest zaangażowany w doświadczanie orgazmu – przenosi informacje z pochwy i szyjki macicy do mózgu, naszego najbardziej erotycznego organu.

Szukanie swobody w miednicy

Jeśli czujesz napięcie w miednicy, trudno Ci nią swobodnie poruszać, możesz spróbować popracować nad rozluźnieniem szczęki. Zazwyczaj te dwa miejsca wzajemnie na siebie oddziałują i kiedy jedno się napina, drugie również sztywnieje. Na szczęście działa to w dwie strony – kiedy jedno się rozluźnia, to drugie za nim podąża. Zacznij od masażu mięśni, które są związane z Twoją szczęką. Napięcia mogą powodować, że masaż szczęki jest nieprzyjemny lub nawet bolesny, ale nie zrażaj się tym. Szukaj uczucia rozluźnienia, miękkości i swobody. Obserwuj uważnie, jak zmienia się dla Ciebie odczuwanie obszaru miednicy. Na początku to może być oczywiście niewiele, ale z czasem może tam również pojawić się miękkość i uczucie otwierania się na przyjmowanie. To bardzo proste ćwiczenie, które zaprasza więcej życia do naszego głosu i miednicy.

Energetyka i duchowość

Na poziomie energetycznym możemy zaobserwować, że yoni i gardło działają podobnie – energia wchodzi przez nie w nasze ciało, a następnie tą samą drogą, po odżywieniu nas, jest wypuszczana. Istotne jest w jaki sposób prowadzimy tą energię. Czy blokujemy ją, zatrzymujemy, zamrażamy, czy pozwalamy jej rozpływać się w ciele i przechodzić przez nas swobodnie? Przyjemność, która pojawia się w yoni jest w pewnym sensie tożsama z tym, co się dzieje w naszym gardle. Jeśli czujemy, że mamy gulę, wstydzimy się mówić, wydawać dźwięki, nie wzdychamy głośno, to podobnie będzie z przeżywaniem przyjemności w miednicy – ona również natrafi na blokady.

Stawianie granic

Praca z seksualnością to również praca z granicami. Za otwieraniem się, przyjmowaniem, odkrywaniem kobiecości podąża w nas umiejętność stawiania granic, mówienia NIE, dbania i chronienia siebie w sposób zrównoważony. Na temat granic w seksualności pisałam więcej TUTAJ. Oznacza to, że kiedy zaczynamy uzdrawiać przepływ w dolnych czakrach musi za tym pójść nasz głos. To jego zadaniem będzie wyrażać nasze pragnienia, potrzeby, przyjemności, ale też po jego stronie będzie zadbanie o to, aby NIE zostało usłyszane i uszanowane. Nie można otwierać się na swoją seksualność bez równoczesnego uwalniania głosu.

Wewnętrzne prowadzenie

Głos kobiety to również jej wewnętrzny głos. Intuicja mieszka w naszym łonie. To stamtąd płynie do nas pramądrość wszystkich kobiet i to tam czekają na nas najważniejsze odpowiedzi. Aby wyrażać nasze potrzeby, emocje, subtelności najpierw musimy je poznać, poczuć, zlokalizować, a przede wszystkim zauważyć i usłyszeć. Yoni jest najważniejszym energetycznym centrum każdej kobiety, dlatego to tam się zwracamy, kiedy chcemy usłyszeć siebie i kiedy potrzebujemy połączyć się z czym dużo większym i starszym od nas. TUTAJ zostawiam dla Ciebie link do praktyki, która uczy, w jaki sposób można to zrobić.

Orgazmiczna przyjemność

Jeśli chcesz otworzyć się na więcej przyjemności, zacznij od pogłębienia oddechu i przepuszczania energii przez gardło. Zaangażuj swój głos podczas seksu. Nie chodzi o to, żebyś udawała i jęczała na pokaz, zupełnie porzuć odgrywanie ról i spełnianie jakiś oczekiwań, które Twoim zdaniem ma wobec Ciebie partner. Po prostu przepuszczaj energię przez gardło, niech porusza strunami. Dźwięk powinien tworzyć się w swobodnej, miękkiej ekspresji. Bez ocen, bez szukania tego, jak „powinno być”. Wibracja Twojego głosu rozbudza energię seksualną w miednicy i odżywia ją. Kiedy nasze gardło jest otwarte, otwiera się yoni, a jej tkanki zaczynają naprawdę odczuwać i doświadczać przyjemności. Nie można przeżyć orgazmu, kiedy gardło jest zaciśnięte.

Sposoby pracy ze sobą

Terapeuci, którzy pracują również z ciałem mówią, że kiedy człowiek zaczyna głośno wzdychać, to rozpoczyna się przełom w uzdrawianiu. Zacznij od tego, bo to doskonałe ćwiczenie na wpuszczanie oddechu głęboko w ciało przy świadomym przepuszczeniu go przez gardło i struny głosowe. Dodaj więcej dźwięku do Twojego życia – mrucz, warcz, śmiej się głośno. Nie zapominaj o wzdychaniu i przeżywaniu głosem swojego ciała również podczas seksu. Ćwicz puszczanie luźno szczęki – masuj jej napięte, obolałe mięśnie, aż poczujesz, że jest miękko. Sprawdź, czy matnry to coś dla Ciebie – każda z nich jest przeznaczona do konkretnej czakry. Obserwuj jak na Ciebie działa i co się zmienia, kiedy ją śpiewasz. Jest to jeden z cudownych sposobów na harmonizację i uzdrawianie czakry gardła. Pamiętaj o wyrażaniu, ekspresji, mówieniu – dziel się tym czego potrzebujesz, co czujesz. Mów też o swoich granicach, oswajaj się z NIE. Nie bój się zaznaczać swoją przestrzeń głosem. Nawet jeśli na początku wydaje się to trudne, to z każdym kolejnym razem stanie się bardziej naturalne. Miękki, swobodny głos i rozkołysana, przyjmująca miednica to nasz pierwotny, najwłaściwszy i najbardziej naturalny stan, jaki możemy osiągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *