Strefy refleksyjne yoni

Strefy refleksyjne yoni

Bez kategorii 0

Czy wiesz, że Twoja yoni, podobnie jak stopy i dłonie, posiada refleksy związane z najważniejszymi narządami?

Tradycyjna refleksoterapia to leczniczy masaż, którego zadaniem jest stymulacja określonych punktów – najczęściej na stopach. Znajduje się tam aż 7000 zakończeń nerwowych, które łączą się z mózgiem i wszystkimi narządami naszego ciała. Terapia ta ma swoje źródło w Chinach (podobnie jak jajeczka yoni). Według ich nauk przez ciało przebiegają meridiany, czyli ścieżki energii życiowej (Chi). Kiedy swobodny przepływ energii zostaje przerwany może pojawić się choroba, dlatego stosowali oni stymulację zakończeń tych ścieżek m.in. w stopach, aby odblokować i wzmocnić prawidłowy przepływ.

Wracając do yoni – ona również posiada punkty refleksologiczne, co możesz zobaczyć na poniższym rysunku. U mężczyzn będą się one znajdowały na lingamie (z sanskrytu penis). Co ciekawe, u kobiet i mężczyzn punkty odpowiadające konkretnym narządom są ułożone odwrotnie. Dzięki temu, kiedy lingam znajduje się w pochwie strefy nakładają się i wzajemnie na siebie oddziaływują. Genialne, prawda? To jeszcze jeden argument za tym, że ludzka seksualność nie służy wyłącznie rozmnażaniu. Jeśli słyszałyście kiedyś o tym, że seks zapewnia długowieczność i zdrowie, to bardzo możliwe, że jest to jeden z ważniejszych powodów, dlaczego tak jest.

Inną formą stymulowania refleksów yoni jest oczywiście masaż. Ma on ogromną moc i bardzo wiele korzyści, dlatego warto wykonywać go regularnie (czyli na przykład raz w tygodniu). Możemy do tego wykorzystywać jajeczka yoni, dilda lub po prostu dłonie (swoje i cudze!).

Masaż yoni nie tylko pobudza do regeneracji konkretne narządy, lecz także jest zbawienny dla całej miednicy i narządów rodnych. Za jego pomocą możemy rozluźnić mięśnie dna miednicy, zrelaksować tkanki głębokie, polepszyć ukrwienie, rozbroić twardy „pancerz” i uzdrowić wszelkie blokady tego obszaru. Kiedy w yoni pojawia się miękkość i wrażliwość, automatycznie staje się ona bardziej wrażliwa, żywa i soczysta. Pamiętaj, że otwieranie się na przyjemność jest możliwe tylko wtedy, kiedy tkanki są zupełnie rozluźnione.

Fizyczny aspekt masażu i zdrowia, które dzięki niemu zapraszamy do ciała jest bardzo ważny, jednak jest coś równie istotnego – aspekt duchowy i emocjonalny. To doświadczenie pozwala nam poznać siebie(!!!), nawiązać relacje ze swoim ciałem, otworzyć się na własną seksualność, uzdrowić kobiecość. Jest to również ważny punkt w przepracowywaniu traum i blokad, które przechowuje yoni.

Po masażu możesz zauważyć, że czujesz się zupełnie inaczej, prawdopodobnie pojawi się w Tobie duże rozluźnienie i poczucie mocy jednocześnie. Dzieje się tak dlatego, że podczas masażu energia seksualna Ching (jest wytwarzana w naszym ciele cały czas) zmienia się w nadprzyrodzoną energię Chi. W technice taoistycznej podnosimy tą energię wyżej, wzdłuż kręgosłupa, aby rozchodziła się po całym ciele. Dzięki temu możemy korzystać z jej niezwykłego potencjału całym naszym jestestwem i niejako „żyć” energią seksualną, a nie tylko ją wytracać, jak ma to miejsce często podczas stosunku.

Masaż możesz wykonywać intuicyjnie, podążając za sobą i swoim ciałem lub skorzystać ze wskazówek, które daje yoni mapping.

Więcej o masażach yoni, technikach i korzyściach przeczytasz na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *