Czego NIE robić z jajeczkami yoni?

Czego NIE robić z jajeczkami yoni?

Bez kategorii 0

Jajeczko yoni, jak każda rzecz na tym świecie, może służyć dobrze i być ogromnym wsparciem w otwieraniu swojej seksualności oraz uzdrawianiu miednicy, ale jednocześnie może dać przeciwny efekt – zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogłębić problemy. Wszystko zależy od Ciebie i od tego, jak będziesz się z nim obchodzić. Niestety w internecie można znaleźć wiele podpowiedzi, w jaki sposób wykorzystywać jajeczko, ale nie zawsze są one poprawne. Poniżej przygotowałam dla Ciebie listę rzeczy, których definitywnie nie wolno robić z jajeczkiem. Koniecznie ją przeczytaj przed pierwszym użyciem!

Po pierwsze NIGDY nie śpij z jajeczkiem w yoni. Jest to bardzo niebezpieczne i może powodować silne przykurcze mięśni. Pochwa może spiąć się tak mocno, że w ogóle trudno będzie Ci wyjąć jajeczko, nie mówiąc już o konsekwencjach takich przykurczów.

Po drugie nie spędzaj w jajeczku więcej niż 30 minut (to jest maks!). Mięśnie pochwy są bardzo delikatne i nie można narażać je na zbyt intensywny wysiłek, ponieważ może mieć to bardzo negatywne konsekwencje dla Ciebie. Zbyt długie noszenie jajeczka powoduje wzmożone napięcie mięśni i jest to efekt zupełnie odwrotny do tego, który chcemy uzyskać, czyli ich rozluźnianie.

Po trzecie nigdy nie wkładaj jajeczka, które nie jest dokładnie umyte. Zawsze pamiętaj, aby przed włożeniem jajeczka umyć także ręce – postaraj się nie wycierać ich w ręcznik łazienkowy, bo martwy naskórek na nim jest idealnym miejscem dla bakterii. Jeśli musisz wytrzeć ręce, korzystaj z ręcznika papierowego. Dbaj o higienę i nie narażaj się na infekcje.

Po czwarte nie wkładaj jajeczka tylko po to, żeby je ponosić. Jeżeli świadomie nie będziesz praktykować rozluźniania mięśni, to samo chodzenie w jajeczku nadmiernie je napina. Zadbaj o swoją przestrzeń i czas na praktykę, ponieważ powinna się odbywać w ruchu i w pełnej świadomości.

W temacie wkładania jajeczka jest także bardzo ważna kwestia – nie robimy tego automatycznie. Nie aplikuj jajeczka tak, jak robisz to z tamponem. Ta praktyka ma być uświęceniem i uhonorowaniem Twojej yoni, a wkładanie jajeczka na siłę, z automatu jest rodzajem gwałtu na samej sobie. ZAWSZE powinnaś dać sobie chwilę i poczuć, czy Twoja yoni jest dziś gotowa na taką pracę. Podobnie jest na przykład z seksem. Wiele kobiet zgadza się na seks, nawet jeśli nie ma na niego ochoty. Mówią „tak” dla świetego spokoju i czekają aż będzie już po. W ten sposób postępuje ze sobą naprawdę mnóstwo osób, czasami bez większej świadomości, że tak to wygląda. Jeżeli Twoja yoni wyraźnie nie daje Ci znać, że jest gotowa na przyjmowanie, to zdecydowanie nie powinnaś niczego i nikogo do niej zapraszać! Trauma gwałtu jest tym, z czego jajeczko ma nas uzdrawiać, a wkładanie na siłę jajeczka tylko ją wzmacnia. Niech sprawdzanie, czy możesz dziś włożyć jajeczko, będzie dla Ciebie lekcją słuchania siebie w kwestii zapraszania i przyjmowania czegokolwiek do yoni.

Ważne jest również, abyś nie nosiła zbyt ciężkiego jajeczka. Warto jest zaczynać od średniego rozmiaru, chociaż waga jajeczek sprzedawanych w naszym sklepie nawet w rozmiarze dużym jest i tak nieco mniejsza niż u innych sprzedawców. Noszenie ciężkich jajeczek nie jest korzystne i nawet jeśli mięśnie (zwieracze) je utrzymają w środku, to pozostałe mięśnie zaczną się rozciągać pod wypływem jego ciężaru. Duże i ciężkie jajeczka mogą przynieść więcej szkody niż pożytku!

Jajeczko jest przeznaczone przede wszystkim dla zdrowych kobiet, które chcą w wyjątkowy sposób uhonorować swoją kobiecość i nawiązać relację ze swoją energią seksualną. Zdecydowanie nie jest to praktyka, która leczy poważne schorzenia. Jeżeli cierpisz na choroby związane z miednicą, to odwiedź najpierw fizjoterapeutę. W takim wypadku jeżeli fizjoteraputa zgodzi się na praktykę z jajeczkiem, powinno być ono dobrane indywidualnie pod kątem rozmiaru, podobnie jak zestaw ćwiczeń, które powinnaś z nim wykonywać. Bardzo możliwe jednak, że rehabilitacja będzie odbywać się w inny sposób, a na pracę z jajeczkiem będziesz musiała chwilę poczekać.

Po ósme (obiecuję, już ostatnie!) w praktyce z jajeczkiem zostaw swoje ambicje za drzwiami. To naprawdę ważne, a ten temat wraca bardzo często w rozmowach z Wami. „Im dłużej, tym lepiej” w ogóle nie działa w tym wypadku, a daje efekt przeciwny, czyli szkodzi. Podobnie z oczekiwaniami. Im bardziej będziesz praktykowała po to, aby się otwierać, mieć orgazmy itd., tym trudniej będzie to szło – sama czujesz, że taka ambicja jest działaniem na siłę, prawda? Czasami proszę kobiety, aby wyobraziły sobie, że ta praca, którą zrobią jest tylko dla nich. Jakby nikogo poza sobą miały nie dopuścić do tego, co zaraz przeżyją lub otworzą w sobie – żadnych facetów, żadnego porównywania się z koleżnakmi. Wyobraź sobie, jakby to było praktykować z jajeczkiem dla samego doświadczania tego połączenia w tej jednej chwili. Bez oczekiwań, bez ambicji, bez celu – z taką intencją zaczynaj każdą praktykę. Zdziwisz się, jak wiele może się wydarzyć, kiedy puszczamy wolno nasze pragnienia i po prostu jesteśmy, doświadczamy chwili.